oravak

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Modrá je dobrá

...ale toto je o inej ceste...

S malou dušičkou, či nám počasie dopraje, som minulý víkend utiekol aj s rodinou  z daždivej Oravy, do prekrásneho horského prostredia Nízkych Tatier. Prežili sme tam päť slnečných dní v úžasnom prostredí Demänovskej doliny, o ktorých sa všetci dodnes vyjadrujeme len a  len v superlatívoch. Rád by som Vám chcel priblížiť našu dovolenku snov na Slovensku za viac, než prijateľnú cenu. Nezaváhal som a okamžite som využil akciu, ktorú nám ponúkal Hotel FIM za cenu 350€. V tejto cene sme mali pobyt pre päť osôb v luxusnom dvojposchodovom apartmáne s vírivou vaňou, sprchovým boxom so  saunou a krbom v spoločenskej miestnosti a plná penzia pre dvoch dospelých, dve deti bola zabezpečená výbornou kuchyňou. Ako bonusy boli zadarmo bazén, masáž s hydromasážnou vaňou, internet, posilňovňa, trampolína atď. Určite som tu nespomenul všetko, lebo by to bolo na dlho, ale chcel by som vyzdvihnúť perfektný a úctivý personál od chyžných, údržbu, kuchyňu až po recepčných ,ktorí boli neoddeliteľnou súčasťou príjemného pobytu. Zhodnotil by som to asi tak, že nájsť chybu tam bolo asi nemožné. V tejto cene sme dostali ešte ako bonus ďalšie 4 dni zadarmo kedykoľvek do konca roka v tých istých službách a keď som si to prerátal, tak nás jeden deň vyšiel pre celú rodinu s ubytovaním, stravou a všetkými službami na 44€. Áno hovorím stále o Slovensku a o jednom prekrásnom kúte našej krajiny, ktorú Vám priblížim pár fotografiami.

Rieka Demänovka nám tiekla rovno pod oknami.Turistický chodník označený modrou farbou začínal pár metrov od hotela a každé ráno som si ním tak asi na 1,5 hodiny vybehol do sedla Machnaté, ktoré sa nachádzalo vo výške okolo 1500m.n.m, takže je asi 5 hodín ráno a začínam miernym poklusom. Tento turistický chodník je super a ak si ho zvolíte medzi množstvom turistických chodníkov, tak usúdite, že  Modrá je dobrá.Chodník- nechodník, ja som tu len návštevník a tak som občas musel  vybočiť mimo chodník, aby som nerušil takéto čakanie  na raňajky. Mňa na hoteli čakali švédske stoly,ale tento pavúčik to má zložitejšie a tak potichu obieham zosnovanú pavučinu a idem ďalej.Vo výške okolo 1200 m.n.m. sa začínajú takéto výhľady na krasové útvary.Okolo 1400 m.n.m. sa naskytá pohľad na štíty Chabenec, Dereče, Poľana a Chopok,ktorý nevidieť na zábere.Občas odbehnem z chodníka, aby som si nafotil takúto krásu. Všade cítiť príjemnú zmes živíc staručkých červených smrekov, borovíc a smrekov. Dýcha sa mi neskutočne ľahko a moja astma,akoby zostala na Orave.Na chvíľu som sa vydýchal  a vykašľal v sedle Machnaté vo výške asi 1 500 m.n.m. a behom sa vraciam popri úžasných skalnatých útvaroch späť na hotel. Moje roztrasené nohy sa už tešia na vírivú vaňu a bazén. Je okolo 7,30 a toto ráno sa začalo  proste úžasné.Fotoaparát mám v pohotovosti vždy a tak môžem zachytiť aj takéto momenty. Laň sa pasie okolo 6 hodiny ráno pod skalnatými útvarmi Kostolce,ktoré som sa rozhodol vyšľapať.Nachádzajú sa tu veľmi  zaujímavé skalnaté útvary.
Pohľad z veľkej skalnej brány smerom na Chopok.Chopok je ale dnes zahalený v oblakoch.Na skalách to poriadne kĺzalo, ešte posledný pohľad na skalné útvary a vraciam sa späť.Rieka Demänovka je očarujúca a buráca ako Niagara.Brodím sa ľadovou vodou, aby som si odfotil túto zaujímavosť.Toto je ten ponor, kde sa po tisícročia stráca rieka a vytvára prekrásne jaskynné útvary.V tejto tajomnej hlbočine je niečo mystické.
Nad týmto ponorom sa nachádza vstup do jaskyne, ale je zamurovaný a z malých otvorov vychádza neskutočný chlad z jaskynnej hlbočiny.Na turistickom chodníku sme objavili aj takýchto turistov.
Slovensko sa nám úplne otočilo na hlavu.


 Ak navštívite hotel FIM v Demänovskej doline, získate perfektné služby za super ceny a príroda je tu neskutočne krásna. Ťažko mi na to všetko hľadať slová, ale naše deti sa vyjadrili jednoducho a trefne. Je to tu omnoho lepšie,ako v Grécku, kde sme boli pred pár rokmi a mali sme sa tam výborne. Prežili sme tu päť úžasných dní a tešíme sa znovu na deň,kedy sa tu opäť vrátime.
Na záver si neodpustím jednu perličku. Môjho syna 13 ročného tínedžera som po dlhom čase vytiahol od počítača do hôr. Keď sme vybehli do sedla Machnaté, tak som sa rozplýval nad tou krásnou a aká je tu čistá príroda. Ten sa na mňa unavene pozrel a rečie
" Tato, ktorého blbca,okrem nás,  by napadlo sa štverať na tento kopec a robiť tu neporiadok ?" 


Relax Hotel*** FIM- Demänovská dolina - Jasná


www.fimjasna.sk/
Turistika a cestovanie | stály odkaz

Komentáre

 1. krasne...
  potesil si oko i srdce Slovaka...nadherne prostredie a dobry personal, co viac si zelat...
  publikované: | autor: SOB (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. super dovolenka v krásnom kraji..
  publikované: | autor: believer (e-mail, web, neautorizovaný)
 3. je to očarujúci kút Slovenska
  ...uspokojí aj najnáročnejšieho turistu...
  publikované: | autor: orava (e-mail, web, autorizovaný)
 4. Oravák,
  vítaj! Takto si sa ty po krásach slovenských túľal, oddychoval a nám radosť z krásnych fotečiek a milým slovom urobil
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 5. ďakujem za privítanie
  a som rád,že fotky potešil
  publikované: | autor: oravak (e-mail, web, neautorizovaný)
 6. aj ja mám radost
  ORAVáKA nikdy nemám dost :-))
  rada na tvoj blog
  pchám svoj zvedavý nos..
  teším sa na další tvoj krok :-))
  publikované: | autor: radost (e-mail, web, neautorizovaný)
 7. radost
  Slovensko je klenotnica bezodná,
  len Slovák ho dobre nepozná.
  Z krás Slovenska mám radosť
  a nikdy jej nebudem mať dosť.


  publikované: | autor: oravak (e-mail, web, neautorizovaný)
 8. Oravák...
  díky za tip, mal si krásny výlet... (-:
  publikované: | autor: lasky (e-mail, web, autorizovaný)
 9. krásny výlet
  ...to bol a všetci sa tešíme na ďalší týždeň v auguste
  publikované: | autor: oravak (e-mail, web, neautorizovaný)
 10. Brána
  Ahoj, dobrý článok aj fotografie, mňa ale najviac zaujala tá skalná brána (10-ty obrázok od vrchu). Je to skutočná skalná brána? Alebo iba kamenný portál. Ak je skutočná, prosím Ťa, mohol by si mi poslať bližšie súradnice? Ďakujem.

  Ďuro
  publikované: | autor: Duro (e-mail, web, neautorizovaný)
 11. brána
  úps,
  súradnice neviem, ale idem tam 27.5.2012 s rodinou na týždeň, tak bližšie v prípade záujmu opíšem-v prípade záujmu
  môj email. miroslav.hajduci@gmail.com

  publikované: | autor: oravak (e-mail, web, neautorizovaný)
 12. kamenná brána
  je to len diera v skale
  publikované: | autor: oravak (e-mail, web, neautorizovaný)
 13. oravák
  stratil si sa kdesi...a...chýbaš mi tu...
  publikované: | autor: radosť (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014